خانه و آشپزخانه

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران + 11 مدل پرفروش بازار

دستگاه تصفیه آب بهترین راه برای حذف آلودگی‌های آب است که انتخاب مناسب یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت از آنجایی که سلامت آب مصرفی مورد نیاز بدن، اهمیت ویژه‌ای دارد، برای حذف انواع آلاینده‌ها و آلودگی‌های احتمالی در آب (رسوبات، انگل، فلزات، باکتری و بوی نامطبوع) دستگاه استاندارد تصفیه آب خانگی طراحی شده است که علاوه بر حذف انواع آلاینده‌ها و ذرات مضر از آب، کیفیت آب را هم بهبود و افزایش می‌بخشد.
دستگاه های تصفیه آب جدید خانگی معمولا، 190 تا 220 لیتر گنجایش دارد که برای خانه های شخصی، دفاتر اداری و فضاهایی با جمعیت کم کاربرد دارد. در این دستگاه یک مخزن آنتی باکتریال برای ذخیره آب، تعبیه شده است.
مدل‌های متنوعی از دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار موجود است که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. به همین دلیل انتخاب یک دستگاه تصفیه آب خوب نیاز به دقت دارد و البته کمی چالش برانگیز است.
اگر سلامت آب مصرفی خود و خانواده‌تان، برایتان مهم است و قصد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را دارید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

دستگاه تصفیه آب خانگی چه مارکی خوبه؟


برندهای مطرح متعددی در سرتاسر دنیا اقدام به طراحی و تولید دستگاه‌های تصفیه آب خانگی با کیفیت و درجه یک کرده‌اند.

بهترین و پرفروش‌ترین دستگاه تصفیه آب اکواجوری، دستگاه تصفیه آب اکوا، دستگاه تصفیه آب افترون، دستگاه تصفیه آب بلانتون، دستگاه تصفیه آب جنرال تایوان را می‌توان به عنوان محصولات برتر موجود در بازار میتوان نام برد.

دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی


دستگاه تصفیه آب ایرانی اس اس وی، آرتک، آکوا، لایف واتر، سافت واتر و حتی سی سی کا ….در حال حاضر در بازار داخلی کشورمان، از بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی هستند که توسط متخصصان ایرانی ساخته شده اند و جزء بهترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی در سطح دنیا می‌باشد، البته دستگاه تصفیه آب خارجی هم طرفداران خاص خود را دارد.

دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل

دستگاه تصفیه آب تایوانی ای سافت واتر، تانک پک، سی سی کا  از بهترین دستگاه‌های تصفیه آب در سراسر دنیا، دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی است که که توانسته است نظر کاربران زیادی را در کشورهای مختلف به خود جلب کند.
دستگاه تصفیه آب ساخت تایوان، بالاترین کیفیت را در بین محصولات هم تراز خود در سطح دنیا دارد. زیرا این دستگاه‌ها طوری طراحی شده‌اند که با آناتومی بدن انسان سازگار هستند و کیفیت بالایی دارند،همچنین از مواد مرغوب و درجه یک ساخته شده‌اند. اسکلت‌های نگهدارنده فیلترها در دستگاه‌های تصفیه آب تایوانی، بسیار با کیفیت و با دوام هستند و به راحتی زنگ نمی‌زنند و خراب نمی‌شوند.

بهترین انواع دستگاه تصفیه آب خانگی بر اساس شکل ظاهری و اندازه آن


دستگاه‌های تصفیه آب خانگی از سمت شرکت های تولید کننده در مدل های مختلف و برای محیط های متفاوت طراحی شده اند. که از نظر شکل ظاهری چند نوع هستند که شامل دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی، زیر سینکی، سرشیری و… می‌باشد.

پارچ تصفیه آب


این نوع دستگاه تصفیه آب بسیار کوچک و سبک است و فضای کمی را اشغال می‌کند. عملکرد پارچ تصفیه به این صورت است که پارچ را از شیر آب پر می‌کنید و داخل یخچال قرار می‌دهید و براحتی آب را تصفیه می‌کند.
این دستگاه برای یک یا دو نفر کافی است و قیمت آن بسیار مناسب و مقرون به صرفه می‌باشد.

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی


این دستگاه پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین دستگاه تصفیه آب موجود در بازار است که نسبت به دستگاه‌های دیگر بزرگتر است و داخل کابینت نصب می‌شود و در معرض دید نیست. دستگاه تصفیه آب زیر سینکی بهترین عملکرد را نسبت به دستگاه‌های تصفیه آب دیگر دارد بطوری که مقدار آب زیاد را با سرعت بالا طی شش تا هشت مرحله تصفیه می‌کند و برای خانواده‌هایی با تعداد نفرات بیشتر مناسب است.
این دستگاه دوام و طول عمر بالایی دارد و نصب آن با استفاده از لوله‌کشی‌های مخصوص انجام می‌شود.

دستگاه تصفیه آب سرشیری


این دستگاه ابعاد کوچکی دارد، روی شیر آب به آسانی نصب می‌شود و به وسیله آن می‌توانید هر وقت خواستید از آب تصفیه شده یا آب تصفیه نشده استفاده کنید. این دستگاه روی برخی از شیرهای آب نصب نمی‌شود و در برخی مواقع باعث کم شدن فشار آب می‌شود.

دستگاه تصفیه آب با فیلتراسیون
دستگاه تصفیه آب با فیلتراسیون

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی از نظر تکنولوژی فیلتراسیون

دستگاه‌های تصفیه آب از نظر تکنولوژی فیلتراسیونی که دارند، چند نوع می‌باشند که هر کدام عملکرد متفاوتی نسبت به بقیه دارند.

1- دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO)

2- دستگاه تصفیه آب کربن فعال

3- دستگاه تصفیه آب استریلیزاسیون با اشعه ماوراء بنفش (UV) 

4– دستگاه تصفیه آب تبادل یونی

هر کدام از این دستگاه‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. اما بهترین و به صرفه‌ترین تکنولوژی به کار رفته در دستگاه تصفیه آب خانگی طبق تحقیقات بیشماری که در پژوهشکده‌های معتبر سرتاسر دنیا، انجام شده است، تکنولوژی اسمز معکوس است که 99 درصد آلاینده‌های موجود در آب آشامیدنی را جدا می‌کند و آب آشامیدنی که به شما تحویل می‌دهد، عاری از هرگونه آلودگی و میکروب است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین فیلتر آب یخچال

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

برای انتخاب و خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، علاوه بر اینکه باید مشخصات تصفیه آب خانگی را بررسی کنید،در حین خرید، چند نکته مهم ابتدایی ترین فاکتورهای مد نظر داشته باشید که با اطمینان بیشتری دستگاه تصفیه آب را تهیه کنید.

نوع دستگاه تصفیه آب مدنظرتان را مشخص کنید.
دستگاه تصفیه آب خانگی برحسب عملکرد شان به چند دسته مختلف تقسیم می‌شوند که هر کدام ویژگی‌ها و عملکرد منحصر به فرد خود را دارند. شما باید با در نظر گرفتن نیاز خود و تعداد اعضای خانواده‌تان یکی از انواع این دستگاه‌ها را انتخاب کنید. در این قسمت انواع دستگاه‌های تصفیه آب خانگی را به شما معرفی می‌کنیم.

نوع و تعداد فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه آب خانگی، هر کدام روش خود را برای حذف سرب و کلر دارند. مهمترین بخش هر دستگاه تصفیه آب، فیلتر آن است که مواد مضر آب را از بین می‌برند. همه فیلترها عمل حذف چهار نوع سرب را از آب انجام می‌دهند.
برای انتخاب فیلتر ابتدا باید مشخص کنید که آب لوله کشی شما چه نوع آلاینده‌ای دارد، دستگاه‌های تصفیه آب که زیر سینک نصب می‌شوند دارای این فیلترها هستند بعد از آن فیلتر را با توجه به نیازتان انتخاب کنید.

1- پیش فیلتر رسوب
اولین جایی که آب بعد از ورود به دستگاه تصفیه آب، وارد آن می‌شود، فیلتر پیش رسوب فیلتر است که تقریباً همه آلودگیها، ناخالصی‌ها، ذرات ریز و درشت را از بین می‌برد و همچنین عمر غشاء تصفیه را افزایش می‌دهد.
این قسمت به طور جداگانه در بازار موجود است و برای دستگاه‌هایی که فاقد آن هستند، قابل نصب است.

2- فیلتر کربن فعال
این فیلتر ناخالصی‌های آلی و کلر مانند انواع آفت کش‌ها را از بین می‌برد،همچنین بو و طعم نامطبوع آب را حذف می‌کند.

3- فیلتر ممبران
اصلی‌ترین بخش دستگاه تصفیه آب خانگی، فیلتر ممبران است زیرا بیشترین بخش املاح آب، انواع آفت کش‌ها، نمک‌های محلول، فلزات سنگین مانند سرب، جیوه، آرسنیک و… را از بین می‌برد و آلاینده‌های میکروبی مانند انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها، تک سلولی‌ها را هم جدا می‌کند.
این فیلتر قابلیت حذف املاحی در آب که قطر آنها 0.0001 میکرون است، راهم دارد. این املاح سرطان زا شامل نیترات، نیتریت و آرسنیک میشوند. به همین دلیل فیلتر ممبران، گران‌ترین و مهم‌ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی است.

4- فیلتر مینرال
این فیلتر هم املاح مفید و ضروری را که برای بدن لازم است، به آب اضافه می‌کند و هم طعم آب را بهبود می‌بخشد. تعداد کمی از دستگاه‌های تصفیه آب این فیلتر را دارند.

3- ظرفیت ذخیره آب دستگاه تصفیه آب
هر دستگاه تصفیه آب خانگی، مقدار معینی از آب را در مخزن خود نگه می‌دارد. شما برای انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب، ابتدا باید نیاز خود را در نظر بگیرید،سپس بررسی کنید که در طول شبانه روز چند لیتر آب برای شما و خانواده‌تان کافی است. هر فرد در طول شبانه روز 2 تا 4 لیتر آب آشامیدنی استفاده می‌کند.
مخزن دستگاه‌های تصفیه آب خانگی معمولاً 3.2 تا 4 گالن ظرفیت دارند.

4- سهولت استفاده و نگهداری دستگاه تصفیه آب
در هنگام انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب، حتماً سعی کنید فضایی را برای دستگاه انتخاب کنید که دسترسی به آن آسان باشد تا به راحتی بتوانید فیلترها را تعویض کنید.

5- دستگاه تصفیه آب خانگی باید دارای گواهینامه‌های جهانی باشد.
دقت کنید دستگاه تصفیه آبی که انتخاب می‌کنید که تاییدیه بین المللی NSF داشته باشد که نشان می‌دهد آبی که از دستگاه خارج می‌شود، سلامت است.
یکی دیگر از تاییدیه‌هایی که دستگاه تصفیه آب خانگی باید داشته باشد، گواهی FDA آمریکا است که نشان دهنده سلامت کامل این دستگاه می‌باشد.
حتماً دقت کنید دستگاهی که انتخاب می‌کنید استاندارد باشد تا زود خراب نشود و طول عمر بالایی داشته باشد.

6- از اصالت دستگاه تصفیه آب مطمئن شوید.
دستگاه تصفیه آبی را انتخاب کنید که گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر داشته باشد، همچنین برندی که از آن خرید کرده اید،باید دارای نمایندگی‌های فعال باشد. در تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانید آن را حل کنید.
از آنجایی که دستگاه های تقلبی زیادی در بازار موجود است حتما از سایت ها و فروشگاه های معتبر خرید کنید تا علاوه بر اینکه از اصالت کالا مطمئن می‌شوید، از خدمات پس از فروش و گارانتی محصول نیز بتوانید استفاده کنید.

7- کیفیت دستگاه تصفیه آب را بررسی کنید.
دقت کنید دستگاه تصفیه آبی که انتخاب می‌کنید، کیفیت بالایی داشته باشد. در غیر این صورت قطعات دستگاه زود خراب می‌شوند و در اثر شکستگی، مواد مضر را وارد آب آشامیدنی شما می‌کنند و مشکلات جبران ناپذیری برای شما پیش می‌آید.

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی


برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی ابتدا بودجه خود را مشخص کنید را دستگاه‌های تصفیه آب موجود در بازار، دارای رنج‌های قیمتی مختلفی هستند. اما نکته‌ای که باید در حین خرید به آن دقت کنید، این است که هیچگاه کیفیت را قربانی قیمت نکنید زیرا دستگاه های تصفیه آب خانگی باکیفیت هم عملکرد بهتری دارند و هم مقاوم هستند.

درحال دریافت محصولات منتخب ...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا