خانه و آشپزخانه

بهترین هیتر برقی فن دار کم مصرف + قیمت 9 مدل پرفروش بازار

هیتر برقی چی خوبه؟ گرماش خوبه؟ 


با نزدیک شدن فصل سرما گاهی علاوه بر بخاری و شوفاژ که اصلی‌ترین وسیله گرمایشی در منزل هستند نیاز به وسایل کمک گرمایشی مانند هیتر برقی نیز داریم. در سال‌های اخیر هیتر برقی‌ها به دلیل قیمت بسیار مناسب و در عین حال کارایی بسیار زیادی که دارند محبوبیت ویژه‌ای در بین کاربران به دست آورده‌اند.
اما سوالی که مطرح است این است که هیتر برقی چیست؟ و یا بهترین هیتر برقی کم مصرف فن‌دار کدام است؟
ما در راهنمای خرید هیتر برقی کم مصرف سعی داریم تا بهترین هیتربرقی کم مصرف را بررسی کنیم و به شما معرفی کنیم از پیشنهاد می‌کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

هیتر برقی چیست؟

هیتر برقی وسیله‌ای است که از طریق المنت برق را به انرژی گرمایشی تبدیل می‌کند، این دستگاه پیشرفته هوای سرد را از طریق المنت گرمایی گذرانده و آن را به هوا گرم تبدیل کرده در نهایت خروجی هوای گرم را  به فضا منتقل می کند هیترهای برقی به جای استفاده از گاز برای تولید گرما از انرژی برق استفاده می‌کنند و جز وسایل کمک گرمایشی محسوب می‌شوند.

هیتر برقی فن‌ دار
هیتر برقی فن‌ دار

هیتر برقی فن‌ دار

هیتر برقی‌ها در دو نوع بدون فن و فن‌دار تولید می‌شوند. جدیدترین ‌ هیتر برقی اتوماتیک دارای سیستم الکتریکی  المنت های هیتر که با استفاده از خاصیت مقاومت الکتریکی گرما را به دمنده منتقل میکند و این مدل هیتر برقی فن‌دار گرما را  از طریق خروجی هوا دستگاه، هوای گرم را به طور یکنواخت در همه قسمت‌های محیط به فضا منتشر می کند.
از دیگر مزیت‌های هیتر برقی فن‌دار امنیت بسیار بالای آن می‌باشد. این مدل انرژی گرمایشی فقط به یک نقطه برخورد نمی‌کند و در نتیجه باعث آتش سوزی نمی‌شود.

 

بخاری برقی بدون فن هالوژنی 
بخاری برقی بدون فن هالوژنی 

بخاری بدون فن هالوژنی 

هیتر برقی بدون فن ( بخاری برقی) گرما را در محیط به صورت مستقیم انتقال می‌دهد. این مدل با توان حرارتی 1600 تا 2000 وات دارای المنت هالوژنی هستند. سیستم این مدل بخاری‌ها طوری طراحی شده که بلافاصله پس از روشن شدن داغ شده از هدر رفت انرژی جلوگیری میکند و سبب راندمان بالای بخاری می‌شود.

بهترین برند هیتر برقی کم مصرف

برندهای معتبر زیادی در بازار موجود هستند که بخاری برقی‌های کم مصرف با امکانات و قابلیت‌های ویژه، و همچنین کیفیت و دوام بسیار بالا و در عین حال مصرف برق بسیار پایین و قیمت مناسب را روانه بازار کرده‌اند. بنابراین نمی‌شود گفت که بخاری برقی کدام برند بهتر است ولی با توجه به نکاتی که در هنگام انتخاب بخاری برقی و هیتر برقی باید مد نظر داشته باشید و همچنین بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اید، شما می‌توانید یک بخاری برقی کم مصرف را انتخاب کنید.

  • بخاری برقی تولیپس (Tulips)
  • بخاری برقی پارس خزر (Pars Khazar)
  • بخاری برقی پویان خزر (Pouyan Khazar)
  • بخاری برقی سایا (Saya)
  • بخاری برقی برفاب (Barfab)
  • بخاری برقی ویداس (Vidas)
  • بخاری برقی هاردستون (Hardstone)
  • بخاری برقی آراسته (Arasteh)

پیشنهاد شده برای شما: 10 مدل بخاری گازی کوچک ارزان

راهنمای خرید هیتر برقی کم مصرف

در هنگام خرید هیتر برقی کم مصرف چند نکته بسیار مهم را باید مد نظر داشته باشیم که از جمله آن میتوان به توان گرمایشی هیتر برقی، برچسب انرژی هیتر برقی، سیستم قطع خودکار، قابلیت نصب، میزان صدا و ترموستات اشاره کرد.

توان گرمایشی هیتر برقی

واحد اندازه‌گیری توان گرمایشی هیتر برقی بر حسب وات می‌باشد. هر اندازه که توان گرمایشی آن بیشتر باشد هیتر برقی گرمای بیشتری از خود تولید می‌کند و فضاهایی با وسعت بیشتر را می‌تواند گرم کند. مثلاً هیتر برقی‌هایی که توان گرمایشی 1000 تا 2000 وات دارند برای محیط‌های کوچک‌تر مناسب هستند.

برچسب مصرف انرژی هیتر برقی

برچسب انرژی هیتر برقی‌های معمولاً بر روی آنها درج شده است. برچسب انرژی هیتر برقی‌ها از A تا G می‌باشد.
برچسب انرژی A نشان دهنده کمترین مصرف و برچسب انرژی G بیشترین مصرف برق هیتر برقی را نشان می‌دهد.
شما می‌توانید با انتخاب بهترین هیتر برقی کم مصرف با برچسب انرژی A یا B مصرف برق صرفه‌جویی کنید.

سیستم قطع خودکار هیتر برقی

جدیدترین هیترهای برقی اتوماتیک دارای قابلیت سیستم قطع خودکار می‌باشند. این قابلیت باعث می‌شود اگر به هر علتی، زمانی هیتر برقی واژگون شد و یا اینکه حرارت المنت‌های آن بیشتر از حد مجاز شد به صورت اتوماتیک هیتر برقی خاموش شود. در واقع مجهز بودن به سیستم قطع خودکار در هیتر برقی به ایمنی هرچه بیشتر آن کمک می‌کند.

قابلیت نصب هیتر برقی

از نظر قابلیت نصب هیترهای برقی در دو دسته زمینی و دیواری تولید می‌شوند. هیتر برقی‌های زمینی را می‌توانید روی هر سطحی مثل میز یا زمین قرار دهید. هیترهای برقی دیواری به آسانی روی دیوار نصب می‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود که گرما را با سرعت بیشتر و به طور یکنواخت‌تر در اتاق پخش کنند. هیتر برقی‌های دیواری فضای کمتری را نسبت به هیتر برقی‌های زمینی اشغال می‌کنند.

میزان صدای هیتر برقی

زمانی که قصد خرید هیتر برقی دارید حتماً صدای آن را بررسی کنید و سعی کنید هیتر برقی را انتخاب کنید که میزان صدای فن آن کم باشد و در نتیجه صدای آزار دهنده نداشته باشد.

ترموستات هیتر برقی

در هنگام خرید بخاری برقی یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید مجهز بودن هیتر برقی به ترموستات است. به وسیله ترموستات شما می‌توانید دمای هیتر برقی را تنظیم کنید.

قیمت فن هیتر فن دار کم مصرف

خوشبختانه هیتر برقی از قیمت بسیار مناسبی برخوردارند. در حال حاضر اکثر هیتر و بخاری های برقی از قیمت بین یک میلیون تا گرانترین مدل هیتربرقی هفت میلیون هستند که بستگی به برند و کیفیت تعیین قیمت شده اند. ما برای مشاهده قیمت هیترهای برقی و خرید هیتر برقی ارزان و باکیفیت 15 مدل پرفروش ترین هیتر برقی قیمت مناسب را معرفی کرده ایم. میتوانید با بررسی مشخصات و نظرات درمورد بخاری برقی و هیتر مناسب را برای خانه و یا فضای کاری خود انتخاب کنید.

درحال دریافت محصولات منتخب ...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا